Skotský teriér vyhrál 2015 Crufts

Nejkrásnější pes letošní 124 Crufts Dog Show v Birminghamu ve Velké Británii se jmenuje Knop a on by se nestal jedním, protože letadlo ze Spojených států, které letělo na výstavu, bylo zpožděno.

Obsah

Knopa je pět let a, jak prohlašuje psovod Rebecca Cross, fena právě odchází do důchodu, takže vítězství v show bylo vrcholným úspěchem její kariéry. Toto je první skotský teriér od roku 1929, který byl během show Crufts představen jako nejlepší v show.

Vítěz porazil přes 21 tisíc. další čtyřnásobní účastníci výstavy, vyhráli skupinu teriérů a ve finále čelili šesti konkurentům. Během letošní Cruft Show byli nejvíce zastoupeni Labradors a Goldens.

Také to nebylo bez diskuse. Během slavnostního předávání cen do arény narazil zástupce pro-zvířecích organizací s nápisem „Kundelki vs Crufts“. Je však třeba vědět, že na této výstavě se už nějakou dobu účastní kříženci. Letos Gracie zvítězila v kategorii Scruftts Family Crossbreed of the Year. Fena byla nalezena před 9 lety na ulici. Byla vychudlá a čekala štěňata. Dnes je to veselý pes, který cvičí obratnost a pomáhá jako pomocný pes v hospici.

Dalším stínovým tématem britské show je podezření, že Jagger Irish Setter byl otráven majitelem psů konkurenta. Pes zemřel den po návratu z Birminghamu. Pitva měla ukázat přítomnost jedovatých látek v žaludku. MC